Windows Vista, ce parere aveti despre noul sitem operativ Windows?

« Older   Newer »
  Share  
KyubiVal
view post Posted on 30/1/2008, 11:40




Eu am avut ultimate pe citeva saptamini.....si il urasc, Vista e facut rau si consuma o sumedenie de resurse la PC fara sa faca nimic, si nu numai nu aduce nimic intradevar inovativ care te face sa lasi Xp si sa treci la Vista. Eu l-am scos si am lasat Xp Media Center Edition impreuna cu Linux Ubuntu 7.10 Este combinatia optimala pentru cine vrea sa aiba totul de la un PC. Discutati aici despre Vista, ce va place si ce nu, voi incerca sa pun curind niste info.
 
Top
Alex-03
view post Posted on 3/2/2008, 21:04




Nu prea stiu multe despre acest os dar din cate am auzit cica iti trebuie un calculator mai performant... motiv pentru care nu-l am :D
 
Top
KyubiVal
view post Posted on 4/2/2008, 13:56




QUOTE (Alex-03 @ 3/2/2008, 21:04)
Nu prea stiu multe despre acest os dar din cate am auzit cica iti trebuie un calculator mai performant... motiv pentru care nu-l am :D

Vista nu aduce nimic nou pentru lumea calculatoarelor, orice idee si grafica noua care o are sunt copiate (si destul de rau) de la Apple cu sistemul lor Mac OS X Tiger si Leopard. Vista foloseste prea multe resurse fara nici un rost, eu cand mi-am pus Vista aveam indicatorul de CPU si RAm care erau tot timpul la 40-50% de folosinta fara ca sa fac absolut NIMIC!!. Mai sunt si multe alte motive pentru care nu-mi place dar nu am timp sa le spun pe toate. Pentru cine vrea grafica Vista e destul sa-si descarce niste pachete de transformare pentru Xp care ii dau grafica ca la Vista. Iar cine alege Linux va gasi instrumente grafice de 10 ori mai bune si frumoase ca in Vista fara sa-si chinuie calculatorul.
Vista is dead :.axe:
 
Top
Alex-03
view post Posted on 4/2/2008, 19:05




Eu am auzit ca au iesit patch-uri noi ca sa corecteze unele erori si unele persoane zic ca se impaca foarte bine cu vista... acum eu nu vreu sa sustin ca vista este bun, pentru ca nu l-am folosit... dar pana la urma oricum o sa trecem pe vista, cu timpul.
 
Top
KyubiVal
view post Posted on 4/2/2008, 19:33




QUOTE (Alex-03 @ 4/2/2008, 19:05)
Eu am auzit ca au iesit patch-uri noi ca sa corecteze unele erori si unele persoane zic ca se impaca foarte bine cu vista... acum eu nu vreu sa sustin ca vista este bun, pentru ca nu l-am folosit... dar pana la urma oricum o sa trecem pe vista, cu timpul.

Eu vorbesc din experienta proprie si din cunostintele ce le am (odata ce fac anume facultatea de informatica, nici un prof nu ne-a zis sa folosim un sistem windows) Tu incearca desigur ceea ce vreai.......considerand bine riscul care-l ai :P Caci Vista nu-ti va da nimic nou ce Xp nu are deja, chiar si aceeasi grafica si jocuri la moment sunt mai bune pe Xp decat pe vista. Si nu e zis ca vome trece toti la vista, caci pe toti care-i cunosc eu sterg Vist si instaleaza din nou Xp sau tre la Linux sau Mac. Faptul e ca Microsoft si-a dat seama de eroare si a inceput deja sa produca noul Windows 7 (nume in cod Vienna) care ar trebui sa iasa in 2009 sau 2010 asa ca eu cred ca foarte multa lume va putea astepta cu Xp inca vreo 2 ani.
Iti urez succesa daca iti vei pune Vista :.gil:
 
Top
Sasuke_yo203
view post Posted on 15/2/2008, 21:26




eo va sugerez sa nu va bagati windows vista ca este o mare porcarie...acum chiar am windows vista pe laptop si e o mare porcarie:D...sa va spun avantajele pe care le siu eo...pai sunt nijte jocuri dragutzele cum au cam toate windousurile..va sugerez sa nu va bagati windows vista..abia astept sa scap de el:D
 
Top
KyubiVal
view post Posted on 16/2/2008, 10:26




Bravo sasuke, asa se face, Death for Vista
 
Top
Dark Reaver
view post Posted on 4/3/2008, 21:56




bah vista e o prostie si se stie k nu toti isi permit sa ia licente la toate programele.la xp mai luam ceva dupa net , mai luam ceva de la colt si ne personalizam xp-ul.asa la vista ori ca avem ceva in plus ori ceva in minus tot aceleasi programe sunt deci nu va bagati vista si DEATH FOR VISTA!!!!! image
 
Top
Sasuke_yo203
view post Posted on 5/3/2008, 20:13




hehe...eu am licenta VISTA :D :D :D
intr-un fimal am scapat de vista dar am acum iar caluclator pe laptop tot vista am :( asta e dar sunt happy ca am XP pe calc

Edited by ™SnOoP™ - 12/3/2009, 18:16
 
Top
Kazekage Gaara
view post Posted on 9/3/2008, 07:57




am si eu un kit de transformare a xp-lui in vista doar la imagine(pictograme,taskbar,casutzele de dialog etc.) lol
era o vorba:VISTA= virus inside sistem tehnical alert sau ceva de genu lol avea unu la semnatura pe un forum :)
 
Top
Sasuke_yo203
view post Posted on 9/3/2008, 09:24




cum a zis si Kyubival Death for Vista !!!!
 
Top
Uchiha Sasuke93
view post Posted on 14/3/2008, 01:32




Pai am auzit si yo vesti bune si vesti rele despre vista ca intrun fel e mai bun pt ca e nou aparut si dasta.Dar partea rea e cati trb sa bagi un cod de licenta pt fiecare prog mai ales ca unele jocuri nuti prea merg deci nus ce sa zik dar nu prea miar placea windowsul vista.Bill Ghita asa cum se zice la mn in sc sa cam prostit rau de tot
 
Top
seth_3000
view post Posted on 19/3/2008, 13:22




Eu inca il mai am , dar pe alt PC si nu imi place , am multe probleme cu el
 
Top
Sasuke_yo203
view post Posted on 19/3/2008, 21:14




si eo pe laptop si o sa il duc a 10 oara la reparat :hehe:
 
Top
Kazekage Gaara
view post Posted on 21/3/2008, 20:36




poi cand iti mai reinstalezi windowsul baga xp ;)
 
Top
34 replies since 30/1/2008, 11:40   1586 views
  Share