Īntrebări spoiler, aici faceţi īntrebări la lucrurile ce vreţi să aflaţi

« Older   Newer »
  Share  
KyubiVal
view post Posted on 29/2/2008, 02:09




In acest topic oricine din voi poate sa puna intrebari referitor la tot ceea ce se petrece in Naruto iar eu si ceilalti care cunosc cate ceva vor incerca sa va raspunda. Sa speram ca nu veti avea intrebari....fara sens :hehe:
 
Top
Sasuke_yo203
view post Posted on 14/3/2008, 19:58




ei bine am si eu o intrebare
Daca Tobi este Uchiha Madara....cum a scapar tobi de masacrul cauzat de Itachi...caci se zice ca doar pe sasuke l-a lasat in viata? :blink:
 
Top
KyubiVal
view post Posted on 14/3/2008, 20:11




Cred ca nu stii fiindca nu ai citit manga, si nici la anime nu ai fost prea atent. Oricum, Uchiha Madara este fondatorul clanului Uchiha, adica primul care a avut abilitatea inascuta Sharingan si primul care a obtinut dupa asta Mangekyou Sharingan. El a fost prieten bun cu Shodaime si au fondat impreuna Konoha - Satul Frunzei. Dar pentru anumite motive ei au luptat impreuna si se spune ca Shodaime(Primu Hokage) a castigat acea lupta, dar nu se stie daca Madara a murit in acel moment sau nu. Statuile mari de piatra unde s-au batut Naruto cu Sasuke ii reprezinta anume pe ei. Deci dupa acel moment de el nu s-a mai auzit pana in prezent. Acum imi amintesc un lucru, in capitolele care deja am inceput sa le traduc a fost explicat cum Itachi a reusit sa-i omoare pe toti din clanul sau. El a fost ajutat anume de Madara. Madara este mai puternic ca Itachi si se presupune ca este Tobi.
 
Top
Sasuke_yo203
view post Posted on 14/3/2008, 20:15




asta stiam si eu cu statuile si ca era fondatoru clanului si ca a fost prietenul lui hokage si cam toate dar eram cam in ceata dar nu stiam de ce nu l-am omorat itachi dar acum am alfat multumesc
 
Top
Uchiha Sasuke93
view post Posted on 16/3/2008, 00:37




Pai Madara la ajutat pe Itachi sa distruga clanul ca doar atuncea cand statea Itachi sus pe casa ia zis suntem doar 3 uchiha acuma in viata.El Sasuke si MAdara si madara nus dc la ajutat dar cred ca pentru ca era cel mai bun din toti uchiha dl aceea vreme :D :).Dar totusi nus dc sau luat la bataie Madara si Primul Hokage.
Si cum de Sharingan e tras din Biakugan?ca asa zice la Jetix
 
Top
Sasuke_yo203
view post Posted on 16/3/2008, 11:12




ei bine este cam aiurea....caci sunt clanuri diferite dar daca ai fi ascultat bina Kakashi a zis:''Se spune ca Sharinganul deriva din Byakugan'' deci nu se stie.....apropo eu am autorizatie sa raspund la intrebari ? :D
 
Top
Uchiha Sasuke93
view post Posted on 16/3/2008, 22:30




Pai ce are?nu cred cai nici o prob :D :)
 
Top
Sasuke_yo203
view post Posted on 17/3/2008, 08:26




nu stiu....parca imi amintesc ca intr-o zi kyubi mi-a zis ca doar admini si moderatori au voie...nu cred ca am citit eu bine
 
Top
Uchiha Sasuke93
view post Posted on 17/3/2008, 13:29




E frate daca ei au treaba si nu pot raspunde ce are daca raspundem noi.Care e prob?
 
Top
Sasuke_yo203
view post Posted on 18/3/2008, 08:52




nu stiu cred ca avem voie nu Kyubi?
 
Top
KyubiVal
view post Posted on 18/3/2008, 09:43




la moment aveti voie, mai tarziu vom face examene pentru a alege niste espert Naruto si doar cei ce vor fi expert vor raspunde pentru a evita raspunsuri inutile.
 
Top
Sasuke_yo203
view post Posted on 18/3/2008, 10:10




abi astept kyubi abia astept
cam peste cat timp?
 
Top
seth_3000
view post Posted on 18/3/2008, 21:54




Eu si eu o intrebare ... de ce i-a omorat Itachi pe toti din satul Uciha ... chiar daca am vazut toate episoadele , tot nu am inteles care era scopul lui
 
Top
Sasuke_yo203
view post Posted on 18/3/2008, 22:23




sa obtina Mangekyo Sharingan si din cate am inteles sa isi testeze abilitatile dar a vrut sa obtina Mangekyo Sharingan stii....
Sasuke:''Why itachi?
Why do you do this?''

Itachi:''Why?
For test my ability''
deci banuiesc ca si deasta dar in principal ca sa obtina Mangekyo Sharingan
 
Top
Uchiha Sasuke93
view post Posted on 18/3/2008, 23:28




Mangekyo este ultimul lv la Sharingan si doar cei din ramura principala a Clanului Uchiha puteau si itachi la vreamea aceea era pe locu 2 in clan si a dorit sasi vada abilitatile si a reusit sa facaMangekyo Sharingan
 
Top
108 replies since 29/2/2008, 02:09   2479 views
  Share