Twilight, lansare spectaculoasa?

« Older   Newer »
  Share  
.:Karin:.
view post Posted on 29/12/2008, 22:21




Cred ca deja toti ati auzit de faima filmului Twilight in Romania.

Sa fie oare un viitor "Happy Potter" pe piata?
Cartile Twilight par sa fie vandute fara numar , cat despre film , citisem ca intra in cinematografe de pe 01-01-09 xD

V-ar placea o asemenea poveste? Vad ca deja multi sunt fani , nu am vazut pana acum filmul si n-am citit nimic despre Twilight, dar stiu ca e o poveste de dragoste dintre un vampir si o muritoare :P

Astept opinii si cine stie mai multe poate impartasii cu ceilalti aici xD
 
Top
deathgray
view post Posted on 29/12/2008, 22:30




Filmul e destul de reusit. Nu stiu cat de mult respecta cartea pentru ca n-am apucat s-o citesc inca, dar din criticile pe care le-am citit se pare ca destul de aproape.
Din film lipseste doar un pic actiunea, dar poti trece usor peste odata ce esti acaparat de minunatele personaje. ^_^
Pot spune ca astept cu nerabdare urmatorul film, dupa urmatoarea carte. (new moon)
 
Top
™Wais™
view post Posted on 30/12/2008, 11:05




SPOILER (click to view)
image

poate ar fii de folos o imagine :P
 
Top
Love_Yuki_Eiri
view post Posted on 2/1/2009, 13:50




Bon...ieri stateam plictisita in fata calculatorului,incercand sa gasesc ceva ca sa fac.Brusc,mi-am amintit de "Twilight".Toata lumea a laudat filmul...asa ca am vrut sa vad ce e de capu lui.Un singur cuvant poate descrie acest film: Perfect!Nu stiu ce imi place mai mult: povestea,edward,personajele...cred ca imi place tot.Edward mi se pare cel mai tare vampir(si tip...normal) din toate filmele pe care le-am vazut.Imi place privirea...zambetul..parul...Perfect guy!Maine o sa ma duc sa caut cartile...si nu pot sa spun decat ca astept ca filmul sa se lanseze in Romania(pe 23)...ca sa il vad la o calitate mult mai buna.
Ja Ne
 
Top
gozmen
view post Posted on 21/2/2009, 15:51




Eu am vazut filmul in format TS dar astept un DVDRip sa il mai vad o data de doua ori pentru ca este foarte reusit, cum spunea si Love_Yuki_Eiri mai sus atat actorii care au intrat foarte bine in pielea personajelor pe care le interpreteaza cat si povestea in sine este fascinanta .
 
Top
Nuts
view post Posted on 7/3/2009, 00:22




Mda, Twilight..l-am vazut de revelion:)). Ma plictisisem cu o prietena la mine si am cautat un film, ea si-a amintit de Twilight, asa ca l-am luat.Bineinteles ca l-am luat CAM, dar se vedea/auzea destul de bine.
Poveste este destul de impresionanta, mi-a placut faza de final(atunci cand ea a vrut ca s-o muste de gat, iar acesta doar o pupa), cred ca am sa-l revad in urmatoarele zile.
 
Top
Anime_Freak747
view post Posted on 8/3/2009, 18:57




Hmmm, am citit despre film intr-o revista, Dar ma-i mult as vrea sa citesc cartea si cred ca asa am sa fac . Si dupa aceea filmul
Sper sa fie ceva interesant ..
In film nu sunt prea multe detali ca in carte si de aceea .
Edit 9 Martie :lol:
Am fost chiar akuma vreo 2 ore pe la librarie si am intrebat de carte o aveau :wub: dar surpriza aveau si volumul 2
Oricum pentru fanii am auzit ca se va lansa volumul 3 in Ro , la datA de 5 aprilie
P.S scuze de offtopic
Oricum debea astept sa citesc cartea, :.angel: Ma-i bine o cumpar nu-mi place sa o am imprumutata. Cumparata imi da ma-i multa satisfactie :shifty:

Edited by Animefreak - 9/3/2009, 19:44
 
Top
>> Johny <<
view post Posted on 13/3/2009, 15:51




Cat de Adevarat e acest Film THX karin ca ai adus vb de el si l-am cautat si l-am vizionat au fost 2 ore de film nu mam plict .... este chiar adv rau :X
Ce sa zic sa tot pomenesti Karin de Filme deastea :D
Am o noua Pasiune acum :D incaodata Thx ca ai adus vb de Acest "Amurg"(Twilight) :)

Si un Print Screen :D

SPOILER (click to view)
image
 
Top
comy-sama
view post Posted on 13/3/2009, 17:06




Nu stiu ce sa spun... destul de bun filmul; mi se pare destul de reusit :eeh:
 
Top
Biteme
view post Posted on 13/3/2009, 19:38




Eu cred ca as fi singurul care as spune ca nu mia placut de nici un fel.Povestea parca nu ma captivat deloc.Acest film a provocat isterie printre toate fetele deci tind sa spun ca filmul este un film cu the good and charming boy that everyone falls in love with.
 
Top
Anime_Freak747
view post Posted on 13/3/2009, 20:14




Hmmm, N-am ma-i avut rabdare si l-am descarcat si am vazut filmul !
Parere, Unul dintre cele ma-i bune filme pe care le-am vazut Uhhh. Mi-a intrat in Top 10
Atat de bine, facut si imi place cum e regizat.
Pe mine m-a tinut in suspans, are de toate ..
Pentru mine are toate calitatile UNUI FILM DE NOTA 10 .
Il Recomand , m-ai ales pentru Story
 
Top
KyubiVal
view post Posted on 14/3/2009, 00:31




toti mi-au umflat capul cu acest film(mai bine zis o prietena de-a mea dar e ca si cum ar fi toti pentru mine XD) imi zice mereu ca e bun,interesant etc, si tot nu apuc sa-l vad, deci cum este intr-adevar?
 
Top
Love_Yuki_Eiri
view post Posted on 14/3/2009, 01:30




Kyuubi...filmul este bun,insa deosebit de grabit.Acum se cunosc...si in 10 minute sunt deja indragostiti unul de celalalt.Partea buna este ca actorii au intrat bine in pielea personajelor.Povestea este destul de draguta si personajele au un caracter destul d einteresant(Bella si Edward).Dar oricum...nu mai vorbesc si mai bine te las pe tine sa vezi filmul.Cartea e mult mai buna:-?
 
Top
Seth*
view post Posted on 31/3/2009, 20:10




Destul de bun ... :sisi:
Stiati ca Edward ala e Cedric Diggory din HP ?
 
Top
fhgfhgn
view post Posted on 31/3/2009, 21:36




chiar?!Atunci trebuie sa vad si eu filmul asta...Daca tot ziceti voi ca este asa de bun...Il voi vedea si eu in curand...
 
Top
16 replies since 29/12/2008, 22:21   1520 views
  Share