Otaku 2009

« Older   Newer »
  Share  
™SnOoP™
view post Posted on 18/2/2009, 15:54




Pai Otaku e un festival Anime si Manga!ma gandeam sa facem o lista mica cu noi (shinobi) care vin la Otaku!

Lista:
SPOILER (click to view)
™SnOoP™
» Wise™«
-Yoruichi-
Seth*
>> Johny <<

lista momentan e cam mica :lol:
ma gandeam sa facem niste tricouri si insigne Shinobi ca cele de mai jos:
image image

prima oara ma gandeam sa le dam celor de aclo gratis...val a zis ca e buna idea dar dupa ce ne-am mai gandit am zis ca e cam aiurea cu licentiile si restul...asa ca poate vom face doar pentru noi....oricum...cine mai vrea sa vina sa posteze!si am sa il pun in lista!a da....Otaku va fii (sa speram....caci nu e totul sigur) in Bucuresti in perioada Mai.va astept cu un post ^_^

Edited by ™SnOoP™ - 19/3/2009, 11:38
 
Top
» Wise™«
view post Posted on 18/2/2009, 15:57




baga-l pe wise pa acolo
PS iselast in vac de pashte dupa ce revin in tara me dooc 3 zile in Ramnicu valcea ;)
 
Top
Love_Yuki_Eiri
view post Posted on 18/2/2009, 16:03




Stiu din surse sigure ca Otaku va fi la Palatul Copiilor,Bucuresti.Si ca sa fiu 110% sigura...o sa mai intreb inca o data.Cu privire la tricouri...sunt cam sceptica in privinta acestei ideei.Insa pentru a face site-ul cunoscut(ca la urma urmei,cam asta e scopul)...ma gandeam la niste fluturasi in care sa se prezinte site-ul pe scurt...link-ul si chestii in genu asta.Nu multa lume stie de shinobi...si Otaku e un bun prilej sa se faca cunoscut.Cel putin asta e parerea mea.
 
Top
» Wise™«
view post Posted on 18/2/2009, 16:04




am putea pune nishte info despre noi pe spatele broshurii
 
Top
4Four4
view post Posted on 18/2/2009, 18:41




Mi s-a spus de acest Otaku de catre Snoop ... dar ce sa zic e ceva daca se organizeaza ... dar nu e pt mn :D ... Si are loc langa mn aici in Berceni :D ... poate trec pe acolo sa va vad :D:))) Pe participanti :D !!!
 
Top
Seth*
view post Posted on 27/2/2009, 18:51




Vine si eu ... daca nu e seara in care ma spal pe dinti :siii:
glumeam ....

 
Top
>>kAPPA
view post Posted on 3/3/2009, 20:55




in ce zii o se fie? chiar daca nu viu asa..!
 
Top
» Wise™«
view post Posted on 5/3/2009, 19:37




o sa fie prin mai dar ziua nu se shtie ;)
 
Top
Love_Yuki_Eiri
view post Posted on 9/3/2009, 17:27




Aduc vesti noi despre Otaku.Va fi pe data de 16-17 mai sau 23-24 mai.Pe data de 16 are loc festivalul anime ungur...si cei care organizeaza Otaku nu vor sa coincida.Va fi sigur pe Tinerimea Romana...insa din pricina ca nu au spatiu(de asta Nijikon e mai tare) s-ar putea sa nu se desfasoare concursurile de cosplay....si nici standuri nu vor fi...decat cele mai importante.Momenta,se mai discuta.Cum mai aflu amanunte...le voi posta.
Ja Ne
 
Top
™SnOoP™
view post Posted on 9/3/2009, 17:32




ms mult de info yoruichi :)
 
Top
iSeLast
view post Posted on 13/3/2009, 09:48




mi-ar placea sa vin si eu pe acolo [ doar pentru a-mi cunoaste prietenii de pe shinobi :) ] - am zis ca mi-ar placea nu ca vin sigur deci nu ma treceti pe lista
 
Top
Love_Yuki_Eiri
view post Posted on 18/3/2009, 15:09




Vesti noi si super sigure.Otaku Festival se va desfasura pe data de 16-17 mai,la Tinerimea Romana(repere:Teatrul Buleandra si Parcul Izvor).
Cu alte detalii vor revenii cand voi mai afla:-?
Sursa:Zup & Otakufestival.
 
Top
KyubiVal
view post Posted on 18/3/2009, 15:36




Deci, ar fi bine sa va organizati si sa fiti macar cativa pe acolo, deasemenea sa faceti foto cu voi, si deasemenea cu ce se petrece pe acolo, inclusiv chiar si celelate comunitati daca vor fi(vreau sa-i vad pe toti muahahahaha) pe urma vom posta pe site sau pe forum experienta voastra cu fotografii cu tot.

Referitor la Shinobi, nu stiu cum ar fi mai bine sa ne facem cunoscuti, poate sa avetipur si simplu niste embleme cu simbolul nostru pe undeva la spatele carora sa fie scrise proiectele ce facem sa le dati cui doreste sau e interesat de un grup de manga scanlations romanesc si fansub anime(la partea cu anime sa stati mai atenti) Oricum, principalul va fi sa va intalniti si sa va distrati, eu voi si acolo moral si spiritual sa va sustin XD
 
Top
Love_Yuki_Eiri
view post Posted on 18/3/2009, 15:39




Faza cu "sa facem site-ul cunoscut"...nu ai de ce sa te ingrijorezi^^.Daca o sa fiu eu pe acolo...e clar(stiu ce am facut la nijikon...de aia sunt asa sigura pe mine:))).Cat despre poze...da,fi sigur ca o s afacem.Sper sa vina cat mai multi useri de aici(snoop...am inteles ca vine sigur).So..deocamdata suntem 2^^
 
Top
kazekageson
view post Posted on 18/3/2009, 16:05




deci otaku se va tine in mai pe 16 17 nu?ok si am un grup de cosplay care se numeste ultimated cosplay si daca sunt doritori din bucuresti care vor sa fie intrun grup sa ma contacteze pe id meu:kazekageson
 
Top
39 replies since 18/2/2009, 15:54   2522 views
  Share